Knižní přírustky

Knižní přírůstky za měsíc duben

7. května 2017 v 23:00 | S.
Měsíc duben utekl jako nic a je opět čas na knižní přírůstky za tento měsíc. Za měsíc duben mi do knihovničky přibylo celkem 6 knih, musím říct, že už ty knížky nemám opravdu kam dávat. Už teď na začátek řeknu, že jsem si sama koupila jen 3 knihy a další 3 knihy mi byly zaslány jako recenzní výtisky. Za co jsem moc a moc vděčná, děkuji.
První kniha, která mi došla hned začátkem měsíce, byla kniha Něco víc, kterou mi zaslalo nakladatelství Slovart a moc jim za to děkuji. Knihu jsem stihla, hned jak mi došla, přečíst. A opravdu ji můžu jen chválit. Sci-fi nečtu, ale udělala jsem pro jednou výjjmku a rozhodně nelituji. Celá recenze ZDE.

Knihu Magický průvodce magickým městem pod pahorkem jsem si koupila sama, poté, co ji skoro všichni fotili na Instagramu a chválili ji. A já dlouho nic od severského autora nečetla, naposledy nějakou detektivku před pár lety, a tak jsem si řekla, že by magický realismus mohla být příjemná změna. A ouha. Změna to byla, ale z mé strany ne příjemná. Celá recenze ZDE.

Knihu Láska v prachu jsem si nechala poslat literárním magazínem Vaše Literatura, pro které jsem začala nedávno psát. Knížku už mám přečtenou a chystám recenzi, která bude na stránkách magazínu. Knížka byla příjemná YA oddechovka se zajímavým nápadem. S takovým nápadem jsem se zatím nesetkala. Více bude již brzy v recenzi. Za zaslání knížky ještě jednou děkuji.

A ani tento měsíc nemohla samozřejmě chybět knížka v angličtině. I já si koupila knihu 13 reasnos why. Knihu jsem plánovala číst už pěkně dlouho, ale nebyl čas. A teď, když byl natočen seriál a většina lidí ho sledovala, včetně nečtenářů, nemohla jsem zkrátka zůstat pozadu. Ze seriálu jsem zatím viděla jen první 4 díly a chystám se knihu v nejbližší době číst, pak dokoukat zbylé díly seriálu. Rozhodně plánuji recenzi na tuhle knihu.

Předposlední knihou je Dvůr mlha a hněvu, kterou mi zaslalo knihkupectví Mega Knihy, za co jim moc děkuji. Knihu jsem zatím nečetla a mám ji také v plánu, jako většinu mých knih. První díl série se mi opravdu neuvěřitelně líbil a zařadil se k mým nejoblíbenějším knihám vůbec. Doufám, že druhý díl se mi bude líbit stejně, nebo ještě víc. Recenze na tuhle knihu rozhodně bude.

A poslední kniha je Caraval, která poslední dobou zaplavila skoro celý Instagram. Po pravdě se ani nedivím, protože kniha je fakt úžasná. Já ji zatím ještě čtu, ale blížím se už ke konci. A zatím ji můžu pořád jen chválit. Jestli bude recenze si nejsem zatím jistá, ale budu ráda, když mi napíšete, zda byste recenzi chtěli.

A tohle už je opravdu z mých knižních přírůstků vše. Já z nich mám opravdu velkou radost. Do komentářů dejte vědět, co jste si za knihy pořídili vy a jak se vám líbily.

Knižní přírůstky za měsíc březen

8. dubna 2017 v 22:31 | Silvie.
Před týdnem začal měsíc duben, ale je na čase se ještě vrátit k měsíci březnu a to v podobě knižních přírůstků. Za měsíc březen jsem si celkem pořídila 4 knihy a z toho jsou 2 v angličtině.

Jako první knihu tu mám Heartless, která se opět odehrává v říši divů, ale nepojednává o Alence, ale o Srdcové královně. Jelikož mám ráda říši divů, nemohla jsem si knihu nechat ujít. Takže uvidím, jaká kniha nakonec bude. Kniha výjde i u nás během května.

Další knihou je Krvavé ostří, což jsou povídky k sérii Skleněný trůn. Série i autorka patří k mým oblíbencům, musela jsem si knihu co nejdříve pořídit.

A druhá anglická kniha je The art of being normal, tato kniha mě dooptavdy zaujala. Poslední dobou jsem začala číst YA knihy, které se zaměřují na velmi aktuální témata, tedy přéváždě sebevraždy, deprese či právě gaye. A tato kniha pojednává o dvou chlapcích, z nichž jeden chce být holka a druhý neviditelný... Zbytek si asi každý domyslí. Zatím se mi kniha velmi líbí.

Poslední kniha je Will Grayson, Will Grayson. Kniha už sice vyšla před nějakou dobou, ale já si ji pořídila až teď, protože je to zatím jediná kniha, kterou jsem zatím od Johna Greena nečetla. A navíc ji s Greenem psal i D. Levitham, od kterého mám doma Den co den, takže mi kniha v knihovničce nemůže rozhodně chybět.

Knižní přírůstky za měsíc Únor

14. března 2017 v 15:00 | S.
Jelikož nám před nějakou dobou začal už měsíc březen, tak je čas na knižní přírůstky za měsíc únor. Za měsíc únor jsem si pořídila celkem 5 knih.

1. Tři přání od Liane Moriarty, od téhle autorky jsem ještě nic nečetla, tak bylo na čase to napravit.
2. Volaní netvora od Patrika Nesse, knížku už jsem si chtěla přečíst dříve, ale pořád nebyl čas. Na konci března, ale bude v kinech film, takže jsem četbu téhle knihy uspíšila. Recenzi plánuji už brzy.
3. Divoká píseň od V. Schwab, na knihu jsem se hodně těšila a můžu jedině doporučit. Recenze ZDE.
4. Probuzení Simona Spiera od Vicky Albertalli, tak tahle kniha byla úpná pecka, prostě dokonalá. Opět jedině doporučuji. Recenze ZDE.
5. Pasažérka od Alexandry Brackenové, knihu jsem ještě nečetla, ale jsem na ni zvědavá.

Únorové knižní přírůstky jsou sice trochu kratší, ale nevadí. Do komentářů mi klidně napište, jako knihu jste si pořídili vy.

Knižní přírůstky za měsíc Leden

11. února 2017 v 18:48 | S.
První měsic v roce 2017 je za námi a opět tu máme knižní přírůstky za měsíc leden. Sice jsou trochu později, jelikož je už skoro půlka února.

Za měsíc leden jsem si celkem pořídila 4 knížky. Je to poměrně málo, když srovnám prosinec s lednem, ale v prosinci byly přece jen Vánoce. Zpět k lednu. Všechny knížky jsem si tedy pořídila sama. A přesně dvě mám i přečtené.

Jako první tu máme:
Čáry život- tato novinka mi samozřejmě nemohla uniknout. Takže jsem se do ní hned, jak mi došla, pustila. Asi to tu nějak rozebírat nebudu, pokud si chcete přečíst můj názor. Recenze ZDE.

2. Tisíci patro- jsem si pořídila úplně na konci ledna. O téhle knize jsem dlouho přemýšlela, ale jakmile jsem ji v knihkupectví viděla, tak jsem se rozhodla ji pořídit. Tahle knížka je opět sci-fi, to tedy já moc nečtu, spiše hodně čtu fantasy. Ale jelikož jsem si už pořídila Čáry řivota, které jsou také sci-fi a ještě jednu knížku, která byla velmi originální. Tak proč ne.

3. Malý princ- je naprostá klasika, kterou četl snad každý (i já) a mně v knihovničce chyběla, takže když jsem ji viděla v Levných knihách za pár korun, tak jsem ji hned koupila. Ano, za poslení měsíce jsem se s těmi klasikami nějak rozjela.

4. My ostaní tu prostě žijem, napsal Patrik Ness, což nejspíš mluví samo o sobě. A já ještě od něho nic nečetla, ano, trochu ostuda, takže když jsem tuhle knížku viděla v jednom knížním časopise, ihned jsem ji musela objednat. Zatím je to poslední kniha co u nás od P. Nesse vyšla, ale koncem února by měla vyjít další, na kterou se též velmi těším. Ale zpět ke knize- My ostatní tu prostě žijem, to co se v knize dělo, je naprosto originální a nečekala jsem to. A kdo si chce odpočinout od těch fantasy hrdinů, kteří neustále zachraňují svět, tak rozhodně sáhňete po této knize.

No a teď se tedy zmíním o ne úplně knížkách, ale jak jste si mohli všimnout na fotce, mám zde dvě věci, které s knížkami úzce souvisí. Jako první věc je tričko, které je ke knize Čáry života. A mně se tričko velmi libilo a přála jsem si ho. A nakonec mi ho Albatrosmedia poslalo.

Druhá věc je Funko POP postavička Alenky z Říše divů. Ani mě neminul tento trend. Takže když jsem objevila tuhle postavičku, musela jsem ji hned objednat, jelikož mám hrozně ráda Alenku z Řiše divů.

Do komentářů mi klidně napište, kolik knížek jste si za měsíc leden pořídili vy, nebo zda jste nějakou četli. Či vlastníte také nějaké Funko POP postavičky.

Knižní přírůstky za měsíc Prosinec

31. prosince 2016 v 14:07 | S.
Jelikož tento měsíc byly Vánoce, představím tedy celkem 17 nových přírůstků za měsíc prosinec.

Jako první začneme sérií The Land of Stories od Chríse Colfra. Pořídila jsem si první a hned k tomu i druhý díl. U nás zatím vyšel jen první díl a to od nakladatelství Fragment. Všichni si tuhle knihu chválili, včetně mojí kamarádky, která ji naprosto vychválila a nastínila o čem je trochu podrobněji než anotace. A mně bylo rázem jasné, že jestli je opravdu tak skvělá, tak budu muset mít hned po ruce i druhý díl. A zatím musím říct, že je první díl fakt super.

Jako třetí kniha tu je Královna stínů od Sarah J. Maas. Tuhle sérii naprosto miluju, takže mi nesměl chybět zatím poslední díl, co u nás vyšel a čtvrtý v pořádí série. Opravdu jsem na něj zvědavá. Protože každý díl série mi příjde lepší a lepší.

Další Dědictví rodu Trnhoffů od Garetta P. Jonese. Tuhle tu knížku jsem si vybrala jako recenzní výtisk od nakladatelství Mladá fronta. Knížka je sice pro mladší čtenáře, ale mě vždy bavily takové ty staré temné rody, co mezi sebou kují pikle, jak se navzájem odstranit. Ještě jednou za recenzní výtisk děkuji.

Knížka Smrt a jiné vrcholy mého života mě zaujala hned názvem a následně prvními řádky anotace. Mít za kamaráda samotnou smrt není úplně obvyklé. Já komedie moc nečtu, ale má to být skloubení černého humoru, přátelství a smrti. Teď už bude záležet jen na tom, jak bude kniha napsaná.

Pomstu a rozbřesk jsem si musela pořídit už jen kvůli té obálce, a taky tomu, že je to další retelling. Ale i samotná anotace mě zaujala. Navíc je retelling na pohádky Tisíce a jedné noci, takže to není úplně obvyklé.

Třetí stříbrná kniha snů je ve slovenštině. Před nějakým cca rokem a půl jsem četla první dva díly, které mám hodně ráda. A teď už jsem čekla na poslední díl. Původně měl v češtině vyjít někdy v létě, pak na podzim a teď až někdy v únoru. Já už jsem nevydržela čekat a pořídila si ji ve slovenštině, což mi nevadí. Obálky se neliší a velikostně k sobě taky pasují.

Jáma a kyvadlo od Poe. Určitě jsme o téhle knížce všichni slyšeli. Já taky, ale ještě jsem ji nečetla a řekla jsem si, že je čas to napravit. Navíc jsem před Vánoci navštívila Levné knihy a narazila na ni s ještě jednou knihou.

Stránky světa jsem dostala na Vánoce od výše zmiňované kamarádky, s kterou sme se domluvily, že si navzájem dáme knížku. A já si přála právě tuhle. Je to vlastně knížka o knížce a navíc tenhle svět popisuje spousta lidí, jako ráj knihomolů.

Štastně až navěky jsou povídky k sérii Selekce, takže v mé knihovničce nesmí rozhodně chybět, takže co víc k tomu říct.

Včelí královna mě zaujala obálkou a taky anotací, která slibuje temný příběh. Ale uvídíme či se moje představa temného příběhu bude shodovat s představou toho, co slibuje anotace.

Po Alence doplňuje to co se děje tady na Zemi, když se Alenka propadla do Říše divů. Tuhle knížk už jsem stihla přečíst a můj názor si můžete přečíst ZDE.

Pes Baskervillský je můj nejoblíbenější příběh co se týče Sherlocka Holmse. Takže, když jsem na něj narazila v Levných knihách, neváhala jsem, ano, je to ta druhá kniha, kterou jsem tam pořídila.

Řekni vlkům, že jsem doma. Tuhle knihu jsem si vybrala jako recenzní výtisk od nakladatelství Jota. A ještě jednou jim za knížku děkuji. Knížka se odehrává ve dvacátém století a má být spíše plnná pocitů... Není úplně můj styl, ale anotece mě opět zaujala.

Strážci příběhu. Můžeme se zde setkat s tygrem Šerchánem, Oliverem Twistem a dalšími. Rozhodně závidím Amy, že má tu schopnost a může se s nimi setkat.

Časodějové mě zaujali tím, že je to ruská fantasy. Takže si myslím, že to může být trochu změna od té anglické a americké. No, ale uvídíme, jestli tam doopravdy bude nějaký zásadní rozdíl.

A nakonec Iluminae, tuhle knížku jsem si neměla v plánu vůbec pořizovat. Mě moc sci-fi knížy nelákají. Ale najednou všichni mí oblíbení blogeřia a booktubeři tuhle knihu vychválili, a když jsem si ji pak prolistovala v knihkupectví a viděla, jak je zpracovaná formou zápisků, musela jsem si ji hned pořídit. Snad z ní budu taky tak nadšená, jako všichni ostatní.

A tohle jsou všechny knižní přírustky za měsíc prosinec. Za tenhle rok je to nejvíc knížek za jeden měsíc a taky bych řekla, že taky nejdelší článek do rubriky měsíční přírůstky. A kolik knížek jste za měsíc prosinec dostali vy?

Knižní přírůstky za měsíc Listopad

11. prosince 2016 v 20:31 | S.
Za měsíc listopad mám dvě knihy.
1. Mrazivý oheň od Amandy Hockingové. Od mí mám doma i sérii Svět tryllů. A obálka Mrazivého ohně je totálně super, a taky plná sněhu. A jsem na ni velmi zvědavá, protože samotná anotace je pro mě velmi lákavá.

2. Holky proti holkám od Bonnie Burtnové. Knihu jsem dostala, sama bych do ní asi nešla. Ale je spíše psychologického tématu, takže to třeba bude i zajímavé.

No, teď to vypadá, že jsem si za měsíc listopad moc knih nepořídila, ale opak je pravdou. Pořídila, a to opravdu mnoho (alespoň pro mě), ale všechny jsem si je schovala až na Vánoce pod stromeček. A ještě mi mají další přijít, takže jich letos za měsíc prosinec budu mít vážně hodně.

Knižní přírůstky za měsíc Říjen

12. listopadu 2016 v 23:27 | S.
Za měsíc říjen tu máme tři knihy. Knihu Běsnění, Harry Potter a prokleté dítě a Byla jsem tu.
Běsnění vyšlo na konci října a na tuhle knihu se těším už téměř rok. Už mi chybí jen pár stránek do konce knihy, takže se brzy můžete těšit na recenzi.
Harry Potter a prokleté dítě už vyšlo koncem září a většina z vás už ho má dávno přečteného, někteří ho možná četli i v angličtině. Ano, já ho stále ještě nemám přečteného, ale po Běsnění se to budu snažit napravit. Sama jsem na tuhle knihu velmi zvědavá, navíc je psaná formou scénáře, což není zrovna můj šálek kávy a mám z toho i trochu strach.
A nakonec kniha Byla jsem tu, na knihu jsem hodně zvědavá, protože každý na ni má trochu jiný názor. Někomu příjde nudná, někomu zase ne... Tak uvidím, jaký bude můj názor na knihu. Budu se snažit udělat recenzi na tyhle knihy ještě během listopadu.

Knižní přírůstky za měsíc Září

1. října 2016 v 22:21 | S.
Za tenhle měsíc mně přibylo do mé knihovničky celkem pět knih. Takže jsem si oproti srpnu trochu polepšila. Ale jakožto správný knihomol musím říct, že jich podle mého nnázoru mohlo být ještě více, ale zase bych je nestíhala všechny číst, což si myslím, že by byla velká škoda. Zarím mám z nich přečtené dvě a už i zrecenzované. Teď čtu Dvůr trnů a růží.

Jako 1. knihu tu máme Uvnitř mé hlavy. Což je méně obvyklé YA. Dále má naprosto suprovou obálku. Za tuhle knihu děkuji Megaknihám, které mi ji zaslali jako recenzní výtisk. Recenze ZDE, měli byste si ji rozhodně přečíst, pokud jste ji ještě nečetli.

2. Dvůr trnů a růží, jelikož ho napsala má oblíbená autorka Sarah J. Maas, nemohla jsem si tuhle knihu nechat ujít( a sice s menším zpožděním, jsem si ji objednala). Už jim mám rozečtenou, takže se ji budu snažit, co nejdříve ji dočíst a následně i zrecenzovat.

3. Křišťálový meč, který je pokračováním ke knize Rudá královna, už od té doby, kdy jsem se dozvěděla, že má vyjít v češtině, jsem netrpělivě odpočítávala dny, kdy konečně vyjde. Za měsíc září jsem ji stihla i přečíst a zrecenzovat, už teď bych chtěla mít po ruce i třetí díl. Recenze ZDE, měli byste si ji rozhodně přečíst, pokud jste ji ještě nečetli a máte rádi stejně jako já Rudou královnu.

4. Rozpolcení, což je druhý díl Dědičky od Amandy Hockingové. Jsem na tuhle knihu velmi zvědavá.

5. Boj o trůn, třetí a poslední díl série svět Tryllů od Amandy Hockingové, navazuje na Rozpolcení.
Tak to by bylo za měsíc září vše. Doufám, že zbytek knih stihnu, co nejdříve přečíst a zrcenzovat.

Knižní přírůstky za měsíc Srpen

1. září 2016 v 20:35 | S.
Tradááá. Máme tu knížní přírůstky za měsíc srpen. Byly pouze dva.
1. Oksa Pollocková od Joty
2. Jak to mají holky od Yoli
Na obě dvě knížky se už těším. Za měsíc září jich snad bude více. :D
 
 

Reklama