Recenze na knihu Sněží, sněží

11. prosince 2016 v 20:31 | S.
Název: Sněží, sněží
Autoři: John Green, Maureen Johnson, Lauren Myracle
Rok vydání: 2015
Vydavatelství: Yoli
Počet stran: 264
Žánr: YA, povídky

Knížku Sněží, sněži jsem dostala minulý rok na Vánoce, ale nejak jsem se k ní minulý rok nedostala. V létě mně nepřišlo úplně ideální číst knížku, která je plná sněhu. A tak jsem si ji nakonec přečetla teď, kdy se blíží Vánoce, a abych se trochu vánočně naladila. Opravdu musím říct, že knížka je povedené čtení na tuto vánoční dobu, i když knížce závidím ten sníh a dvoumetrové závěje. Toho se letos asi nedočkáme.

V knížce najdeme tři příběhy, které se staly v jeden den, a to když přišla největší sněhová vánice za posledních padesát let. Všechny tři příběhy se dějí naprosto odlišným lidem, ale všichni se v té době nacházejí v Gracetownu a je možné, že se příběhy na konci knihy tak nějak spojí.

První povídka se jmenuje Zasněžený expres. Jubilee (Ano, je to jméno, nikoliv přezdívka. A Jubilee není striptérka.) musí jet na vánoční svátky k babičce na Floridu, protože rodiče Jubilee skončili menším nedopatřením, kvůli Santově vesničce Flobie, ve vězení. A blíží se největší sněhová bouře za posledních padesát let. Jubilee musí nastoupit na vlak a vyjet na Floridu. Jenže u města Gracetown musí vlak kvůli neprůjezdnosti přes koleje, které jsou zasypány sněhem, zastavit a to na velmi dlouhou dobu. Jubilee vlak opustí a vydá se do Waffle House, kde se seznámí se Stuartem...

Druhá povídka Vánoční zázrak. Vévoda, JP a Tobin sledují doma Bondovky. Tobinovi rodiče nejsou doma, protože se nemají jak domů dostat, letadla nelétají... Když ale Tobinovi zavolá jeho kamarád Keun, že k němu do restaurace přijelo čtrnáct roztleskávaček a nacvičují si zde stojky. Vévoda, JP ani Tobin neváhají a jedou za Keunem. Jenže Keun je třicet kolimetrů daleko a to může být problém, když půlka silnic není projetá a je zapadaná triceti centimetry sněhu...

Poslední povídka Archanděl prasátek. Addie se celé Vánoce lituje, rozešla se se svým klukem, kterého neustále miluje, ale zároveň ho zradila. Když k Addie příjdou její nejlepší kamarádky Tegan a Dorrie, snaží se Addie uchlácholit. Tegan se také těší na své miniprasátko, které má dostat. Ale protože jsou všechny ulice zasypané sněhem, nemá se k němu jak dostat, proto se Addie nabídne, že jí ho druhý den vyzvedne. Co když ale Addie na to zapomene a dostane se k miniprásátku o něco později než měla a miniprasátko není také tam, kde mělo správně být...

Musím říct, že nejvíce ze všech povídek se mi líbila povídka Zasněžený expres. Přišla mi tak nejvíc vánoční, šílená a vtipná. Druhá povidka mě moc nebavila, byla taková nějaká. A třetí trochu netradiční, ale no dobře, také nebyla špatná, ale na první nemá. Konec, který autoři vymysleli, se mi líbil, na Vánoce happy end, zkrátka musí být. A jaká povídka se nejvíce líbila vám?

Hodnocení: 9/10
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alyssana Alyssana | E-mail | Web | 13. prosince 2016 v 18:25 | Reagovat

Já s tebou souhlasím, ta první povídka byla nejlepší. Ta druhá mě vůbec nebavila přišla mi divná. Konec knížky mi přišel moc křečovitý a nesedělo mi to tam. Ale kniha není špatná, jako oddechovka fajn. Znovu bych si jí asi už nepřečetla.
Prosím podívej se na můj blog, zrovna začínám s recenzemi a mám doma svůj první recenzní výtisk, ale ráda bych věděla, jestli jdu dobrým směrem.

2 Alyssana Alyssana | E-mail | Web | 13. prosince 2016 v 18:27 | Reagovat

* ještě chci napsat že to je povedená recenze!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama