Fantastická zvířata a kde je najít kniha vs. film

5. prosince 2016 v 22:44 | S. |  Kniha vs. film
Výsledek obrázku pro film fantastická zvířata a kde je najít
Název: Fantastická zvířata a kde je najít
Režie: David Yates
Předloha: J. K. Rowling
Délka filmu: 133 minut
Žánr: Dobrodružný, fantasy

Asi jsme všichni zargistrovali, že minulý měsíc byl v kinech fim Fantastická zvířata a kde je najít. Film je inspirován J. K. Rowlingovou. Ve filmu se setkáme s pojmy mudla či Bradavice, což nám z části připomíná svět Harryho Pottera. Já se teď pokusím nějak srovnat knihu i film.

Film pojednává o Mloku Scamanderovi, který přijíždí z Londýna do New Yorku s kufrem plným fantastických zvířat. Jenže některé z nich mu utečou a jemu nezbývá, než je hledat po celém New Yorku, což je velmi optížné. Navíc na New York útočí nějaká temná síla...

Kniha vs. film
Kniha, kterou jsem četla vyšla v roce 2002 a vydalo jí nakladatelství Albatros. Kniha je spíše učebnice, popisuje zvířata, jde trochu do minulosti. Najdeme zde i zvířata, která ve filmu nejsou. Obsah knihy mě moc nebavil, jediné ćo mě nejvíce bavilo, byly poznámky Harryho a Rona v knize. Jinak tahleta kniha je doplňková k sérii Harryho Pottera. A Rowlingová vymýšlela trochu jiný příběh pro film.

Film mě neskutečně bavil. Všechny efekty byly naprosto dokonalé a ve 3D, jako by Vám to úplně ožívalo před očima. Naprosto jsem žasla. Neměla bych opomenout fantastický herecký výkon Eddieho Redmayna (Mloka), který vše zahrál podle mého názoru, naprosto perfektně. A jsem zvědavá, co pro nás Rowlingová vymyslí v dalších dílech filmu.

Za mě film rozhodně lepší než kniha.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama