Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti kniha vs. film

16. října 2016 v 22:19 | S. |  Kniha vs. film
Výsledek obrázku pro film sirotčinec slečny peregrinové pro podivné děti
Film: Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
Režisér: Tim Burton
Předloha: Ransom Riggs
Délka: 128 minut
Žánr: Fantasy
Recenze na knihu ZDE

Určitě jsme všichni zaregistrovali, že šel do kin film Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Jeho režisér byl Tim Burton (můj velmi oblíbený režisér). Film byl natočen podle knižní předlohy.

Když Jake najde svého dědečka umírajícího v lese, dědeček mu sdělí pár informací, které jak se ze začátku zdá, nedávají žádný smysl. Ale pak najednou vše začne dávat smysl a Jake se ocitá na ostrově, kde by měli žít podivné děti. Dům, ve kterém žijí, se zdá ze začátku opuštěný, ale jak se ukazuje, není to tak úplně pravda. Děti žijí v domě, ale v časové smyčce. Zde se setkává s podivnými dětmi, o kterých slyšel z vyprávění svého dědečka. Jak se ukazuje Jake je také podivný a bude muset všechny ochránit. Podaří se mu to?

To bude vše k obsahu filmu a vrhneme se k porovnání kniha vs. film.
V knize Emma umí ovládat a vytvářet oheň a Oliva je malá holčička, která je lehčí než vzduch, takže dokáže létat. Kdežto v knize si tyhle dvě postavy vyměnily schopnosti a Oliva je stejně stará jako Emma. Také si nepamatuji, že by v knize Emma (ve filmu Oliva) nosila rukavice, protože všeho čeho se dotkne, začne hořet, v knize oheň ovládala, dokázala vytvořit ohnivé koule… A to ještě tyhle rukavice byly černé a až po lokty, takže mi připomínaly, takové ty na čištění. Taky se samozřejmě stalo, že věk hrdinů v knížce neodpovídal ve filmu, ale s tím musíme hold počítat.
Chápu, že ve filmu se nemůžou objevit všechny detaily z knihy, ale když se zfilmují všechny tři díly knihy, s tím, že je první díl podle knihy a zbytek už spíše domyšlen režisérem. Já teda četla zatím jen první a druhý díl, ale z druhé ho dílu tam nebyla ani jedna scéna a první díl skončil, taky trochu jinak než ve filmu. A navíc kniha je velmi temná, působí zde 2. světová válka, kdežto v knize to tak není, tam jsem ten temný, smutný pocit, že můžou zemřít, tady jsem takový pocit neměla. V knize si Emma s Jakem padly do oka a začalo se mezi nimi během prvního dílu něco odehrávat, kdežto zde ze strany Emmy během filmu nic, až teda spíše ke konci filmu. No a ten konec ve filmu. Vážně? Připadal mi strašně dětinský, nesmyslný a až moc jednoduchý, na to jak se všechno ve filmu odehrávalo. Na konci ta armáda kostlivců, to mělo bát jako, co? Já teda ještě třetí díl nečetla, ale myslím si, že jak se vše v knížce odehrává, tak to jako ve filmu asi úplně nebude.

No a závěr, mé celkové pocity z filmu. Mé pocity jsou velmi smíšené. Filmy připadal místy značně nechutný, v knize mi to tak ani nepřišlo. Když vezmeme, že film byl podle knihy asi jen tak do poloviny filmu. Když nebudeme brát, že film byl podle knihy, tak film jako takový se mi líbil. Ale v porovnání, že byl podle knihy, to trochu pokulhává. Jako u většiny těchto případů je lepší kniha než film. Ale když pominete, že film je podle knihy, tak není zase tak špatný. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 penny-and-books penny-and-books | Web | 20. října 2016 v 15:16 | Reagovat

Moc hezký článek, jen tak dál :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama