Recenze na knihu Podivné město

23. října 2016 v 21:39 | S.
Kniha: Sirotčinec pro podivné děti - Podivné město
Autor: Ransom Riggs
Vydavatelství: Jota
Počet stran: 424
Rok vydání: 2014
Žánr: Sci-fi, fantasy
2. díl


První díl končí tak, že Jacob s dětmi odpluje z ostrova a směřují do Londýna. A zároveň utíkají před stvůrami, které je chtějí zabít. Musí též pomoci slečně Peregrinové, která se proměnila v ptáka a nemůže se zase proměnit zpět. Po dlouhé plavbě lodí, se nakonec dostávají na pevninu. Dostávají se do další smyčky a setkáváme se dokonce s podivnými zvířaty. Také potkávají další podivné děti. A samozřejmě je po celý příběh pronásledují stvůry, zkrátka bude to boj na život a na smrt. Zachrání nakonec slečnu Peregrinovou a podaří se jim přežít?


Co se týče Jacoba, pořád mi nesedí ta jeho láska k Emmě, připadá mi to takový divný. Já si prostě nemůžu pomoc, ale nějak té lásce mezi něma nefandím. Jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet. Ostatní děti mi přijde, že se až tak moc neprojevují, ale vždy mě dostane Enoch, těmi svými řečmi.


Musím říct, že první polovina knihy mě vůbec nebavila. V druhé polovině už to bylo lepší, ale i tak mi kniha přišla o něco horší než první díl. Snad bude třetí díl lepší než tenhle.

6/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama