Recenze na knihu Selekce

1. září 2016 v 20:36 | S.
Kniha: Selekce
Autorka: Kiera Cass
Vydavatelství: CooBoo
Počet stran: 288
Rok vydání: 2014
Žánr: sci-fi a fantasy, dívčí romány

35 dívek začalo. 1 princ. Životní šance.
Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu.
Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala - a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.

Když America poslala přihlášku do Selekce, ani ve snu ji nenapadlo, že by ji mohli doopravdy vybrat. Prakticky ze dne na den se jí změnil život. Musí opustit svoji rodinu a blízké osoby.
Teď je mezi dalšími 34 dívkami, které budou bojovat o přízeň prince Maxona. America o něj ani nestojí, když prince viděla naposledy v televizi, připadal jí jako suchar. Ale co když se v princi mýlila? Co když se ve všem, ale i v sobě skutečně spletla?

America mi byla celkem sympatická hlavní hrdinka. Ale taky byla pěkné kvítko. Ani se Americe nedivím, jak byla naštvaná, že se Maxon ke všem dívkám ze Selekce chová též mile a bere je na schůzky... Maxona jsem měla též ráda, byl to takový vzorný princ. Za to Aspena jsem neměla ráda od začátku do konce. (po celou sérii jsem na něj názor nezměnila)

Svět ve, kterém se děj odehrává je jakoby taková budoucnost, proběhla už i čtvrtá světová...
Ale samotný příběh je plný šatů, šperků a dokonalého vzhledu, naprosto dokonalého prince. A také především dívek, které o to vše stojí, teda kromě Americy.
Já osobně moc kombinace dokonalý princ a boj o něj. V oblibě nemám, přesto jsem se rozhodla to zkusit. Díky dobrým ohlasům na tuto knihu. Kniha se mi nakonec líbila. Četla se naprosto sama, už jsem přečetla i zbývající dva díly. A chystám se na Dceru, jsem na ni opravdu zvědavá, doufám, že nezklame. Protože zde se bude selekce opakovat, ale z pohledu toho kdo si vybírá. Tak uvídím, rozhodně ji pak zrecenzuji.

Jinak kniha ode mě dostává 4/5 hvězdičky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama