Recenze na knihu Rudá královna

1. září 2016 v 20:36 | S.
Rudá královna

Název: Rudá královna
Autorka: Victoria Aveyard
Počet stran: 360
Vydavatelství: CooBoo
Rok vydání: 2015
Žánr: Sci-fi a fantasy
1. díl

Chudobou sužovaní Rudí jsou prostí občané žijící pod krutovládou Stříbrných, špičkových válečníků s božskými schopnostmi. Sedmnáctiletá Mare Barrowová patří mezi Rudé a bere to jako fakt, na kterém se nikdy nic nemůže změnit. Podaří se jí získat práci ve Stříbrném paláci, uprostřed těch, které z duše nenávidí? A rychle odhalí, že navzdory barvě své krve dostala do vínku také jednu vražednou schopnost. Takovou, která může ohrozit a svrhnout vládu Stříbrných. Ale se sílou je nebezpečné si zahrávat. Kdo může v tomto světě rozděleném krví vyhrát?

Mare mám ráda, přijde mi, že si na nic moc nehrála. Sem tam něco ukradne… Ze začátku knihy jsem měla radši Mavena než Calla, ale pak v knize nastal určitý zlom a vše se tak nějak obrátilo. Osobně jsem zvědavá, jak se budou postavy v dalším dílu vyvíjet.

Co se týče světa, ve kterém se děj odehrával, si pořád nějak nedovedu úplně představit. Připadalo mi to jako středověk, ale měli elektřinu. Stříbrní i auta, motorky či letadla… No, ona kdyby tam ta elektřina nebyla, tak ten příběh ani není. Ze světa, kde Mare žije, mám smíšené pocity. Protože kniha je mezi dystopií a fantasy. Kniha mi trochu připomínala Selekci s Hunger games a i trochu Skleněný trůn. I tak mi to zas tak moc nevadilo. Kniha v sobě má jistý potenciál a velmi se mi líbila.
Už se těším na druhý díl Křišťálový meč, který vyjde teď v září. Jsem na něj strašně zvědavá, jak se vše bude vyvíjet.Křišťálový meč

Knize dávám 5/5 hvězdiček.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama