Recenze na knihu Křišťálový meč

17. září 2016 v 18:48 | S.
Název: Křišťálový meč
Autor: Victoria Aveyard
Počet stran: 416
Vydavatelství: CooBoo
Źánr: Sci-fi a fantasy
2.díl

Recenze navazuje na recenzi Rudá královny.


Mare Barowová je rudá, ale má schopnosti jako Stříbrná, dovede ovládat blesky. Maven ji zradil, ten je z něho král, který ji pronásleduje. Označil ji za podvodnici a Cala za zrádce a vraha. Proto Mare uprchla společně s Šarlatovou hlídkou a s nimi i Cal, který je, ale spíše vězeň, protože je Stříbrný. Mare se též shledala se svým bratrem Shadem, který měl být už dávno mrtvý.

Každý může zradit.

Utíkají před Mavenem na ostrov Tuck, na kterém se má shledat i se zbytkem své rodiny. Cala samozřejmě zavřou do vězení, protože mají z něho strach a také by ho mohli využit k obchodování. Sice všichni Mare ubezpečují, že se Calovi nic nestane, Mare jim nevěří. Ví, že ho z vězení nedostane, ale chce alespoň navštívit. Bohužel se sama ocitá ve vězení, ale naštěstí se z něho zase brzy dostane i s Calem ven. Mare s Calem, Shadem, Kilornem a Farley odlétají z ostrova najít další Rudé se schopnostmi Stříbrných ( novokrevných).

Jsem zbraň z masa a kostí. Meč potažený kůží.

Podaří se jim najít všechny novokrevné, dřív než Mavenovi? Dokáží vyhrát válku s Mavenem a porazit ho? Kolik lidí bude muset padnout? Může Mare opravdu věřit všem?

Pokud jsem skutečně meč, tak jsem meč z křišťálu a začínám se tříštit.


Co se týče Mavena, přišel mi jako šílený a psychopatický král z, kterého jsem měla chvílema doopravdy strach, přesto všechno jsem, ale nedokázala Mavena tak zarytě nenávidět tak zarytě jako Mare či Cal, ale jejich nenávist vůči němu jsem též chápala. Ne, že bych Mavena měla ráda, to rozhodně ne, ale prostě k němu necítím takovou nenávist, jak bych asi měla. Cala mám ráda, ale pořád si nejsem jistá co od něho čekat. Někdy ho chápu, někdy zase ne. Zkrátka na něj nemám pořád úplný názor, jsem z něho tak na vážkách. Nechápu co, Mare vidí na Kilornovi jako nejlepším kamarádovi.
Pořád si dělal na ni nároky… Chápu, že se znali už od mala, ale teď už bylo vše jinak. Kilorn mě spíš přišel pěkně otravný. Farley ta byla někdy pěkně kousavá a jindy zase v pohodě. Moc toho o ní též nevím. Takže na ni zatím moc názor nemám. Mare jak už jsem říkala u Rudé královny, Mare mám jako hlavní hrdinku ráda.


Teď k samotné knize. Kniha je opět takový mix dystopie a fantasy. Máme zde svět bohatých lidí (Stříbrní), který je plný luxusu a vymožeností. Vše je nádherně vyzdobené, prostě pastva pro oči. Ale jsou zde i chudí (Rudí), kteří žijí ve strachu, v chudobě. V jejich částech města to zapáchá, Stříbrní jim poroučejí. Je to svět rozdělený krví. Jak se Mare snaží získat co nejvíce novokrevných, tak padnou v bojích jak Rudí tak i Stříbrní. I v téhle knize se nevyhneme spoustě mrtvým a ani rudé či stříbrné krvi. Mare není jediná, kdo má na rukou krev. Pokud se vám tak jako mně líbila Rudá královna, měli byste si jednoznačně přečíst i Křišťálový meč. (tedy pokud ho už nemáte přečtený)

Já knize dávám 5/5 hvězdiček.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama