Recenze na knihu Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

20. srpna 2016 v 18:42 | S.
Název: Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
Autor: Ransom Riggs
Počet stran: 350
vVdavatelství: Jota
Rok vydání: 2012
Žánr: horor, sci-fi a fantasy

Tajemný ostrov.
Opuštěný sirotčinec.
Zvláštní sbírka velice podivných fotografií.

To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak - i když to zní jako něco nemožného - jsou možná stále naživu.

Jacobovy se na ostrově podaří děti ze sirotčince najít. Dozvídá se od nich spoustu zajímavých věcí např. že dědečkovy příběhy, které mu vyprávěl jsou pravdivé nebo jak to všechno ve skutečnosti bylo. Zjišťuje pravdu nejen o dědečkovi, ale i o sobě. Děti i on sám se brzy začnou ocitat ve velkém nebezpečí, a proto je bude muset Jacob ochránit. Podaří se mu to?

Všechny postavy, které se v knize objevovaly, jsem si dokázala živě představit. Emu, jak drží v rukách oheň, Olivii, která se vznáší nad zemí... Navíc mi v tom pomáhaly dobové fotografie. Prostřed,í kde se kniha odehrála, bylo též velmi úchvatné.

SPÁNEK NENÍ, SMRT NENÍ;
KDO UMÍRAT SE ZDÁ, ŽIJE.
DŮM, VE KTERÉM SES NARODIL,
PŘÁTELÉ TVÉHO MLÁDÍ,
STARÝ MUŽ A JEJÍ PANNA,
DENNÍ LOPOTA A JEJÍ ODMĚNA,
TO VŠECHNO MIZÍ,
STÁVÁ SE LEGENDOU,
NEDÁ SE SPOUTAT.
Ralph Waldo Emerson

Kniha se mi velmi líbila, ale prvních 100 stran se nic moc nedělo a vše se rozjelo spíše až ve druhé polovině knihy. Inu kniha měla velmi zajímavý nápad. A bylo to zase něco jiného.
Kniha ode mě dostává čtyři hvězdy z pěti.

Pokud jste knihu ještě nečetli a chystáte se na ni. Rozhodně ji nezačínejte číst večer nebo respektive některé pasáže, které se odehrály ke konci knihy bych v noci číst nechtěla a osobně jsem byla ráda, že jsem knihu četla za denního světla. Protože o noční můry, jaké měl Jacob o ty doopravdy nestojím.

"Právě když jsem se smířil s tím, že můj život byl obyčejný, začali se dít neobyčejné věci."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama